بِسْمِ ٱللَّٰهِ ٱلرَّحْمَٰنِ ٱلرَّحِيمِ/ اللَّهُمَّ اكْفِنِي بِحَلاَلِكَ عَنْ حَرَامِكَ، وَأغْنِنِي بِفَضْلِكَ عَمَّنْ سِواكَ

چگونه باید از پنجره دوجداره (Upvc) نگهداری کنیم

چگونه باید از پنجره دوجداره (Upvc) نگهداری کنیم؟

 

در این مقاله ما میخواهیم راه هایی را برای نگهداری پنجره دوجداره ( Upvc ) به شما بگیم .

اگر بخواهید بیشترین بهره را از پنجره های یو پی وی سی خود ببرید ، رعایت برخی از نکات باعث میشود ، کارایی و عمر این پنجره ها بالا برود نکات زیر باید رعایت شود.

* با فاصله های زمانی معین ، تمام قطعات مکانیکی و متحرک پنجره ها را روغن کاری کنید البته روغن کاری باید توسط روغن های رقیق انجام شود.

* به منظور دوام بیشتر لاستیک های درزگیر گنجره ، در بازه زمانی مشخص حد اکثر سه ماه یکبار آنها را توسط پارچه ای با صابون مایع تمیز کنید. زیرا این عمل نرمی ، انعطاف و تمیزی لاستیک ها می شود.

* برای تمبز کردن پروفیل پنجره هم میتوانید ار مخلوط آب و صابون استفاده کنید  تا بدون باقی گذاشتن اثر گردو غبار پنجره ها را براق سازد.

* پارچه ای را که برا تمیز کردن پنجره ها ور میدارید باید بدون پرز باشد تا بتوان به راحتی سطوح پنجره ها را تمیز کرد .

* اگر پس از نصب پنجره ها  ، هنوز  فعالیت های اجرایی ساختمان باقی مانده است ، باید برچسب روی پنجره ها کنده نشود 

تا از آسیب به آنها جلوگیری کند و همچنین نباید این کاور ها به مدت طولانی بر روی پروفیل پنجره ها باقی بماند ، چ.ن ممکن است اسر چسب تا مدتها بر روی پنجره ها باقی بماند.

* به طور مرتب دستگیره ها و قسمت قسمت های منحرک دیگر پنجره هارا برسی کنید که شل یا هرز نشده باشد.

معمولآ با چک کردنمنظم این قسمت ها میتوان پیچ مربوط را یافت و آن را پیش از بوجود آمدن مشکلی آن را محکم کرد.

* در هنگام فعالیت های بازسازی از قبیل نقاشی و سیمانکاری و ....... لازم است تا روی پنجره ها با پوشش مناسبی پ.شانده تا آسیبی به آنها نرسد ، در صورت آلاده شدن پنجره ها لازم است تا به دقت پنجره ها را تمیز کرد تا وجود این مواد با عث کدر شدن سطح پنجره نشود .

* با توجه با تنوع یراق آلات در نظر گرفته شده  ، جهت پنجره های یو پی وی سی باید دستور العمل های مفیدی که از طرف سازنده در خصوص نحوه استفاده از آنها اراعه میگردد ، با دقت انجام شود تا در صورت بروز هر گونه مشکل بتواند آن را بر طرف کرد .

* از نزدیک نبودن وسایل حرارت زا همچون آتش جوشکاری و یا شعله مسقیم به پنجره یو پی وی جلو گیری کنید. 

رعایت موارد ذکر شده در رابطه با تمیز کردن و مراقبت از پنجره ها میتواند زیبایی و سلامت دایمی آنها را تضمین کند.

 

۵
از ۵
۱ مشارکت کننده