بِسْمِ ٱللَّٰهِ ٱلرَّحْمَٰنِ ٱلرَّحِيمِ/ اللَّهُمَّ اكْفِنِي بِحَلاَلِكَ عَنْ حَرَامِكَ، وَأغْنِنِي بِفَضْلِكَ عَمَّنْ سِواكَ

چگونه باید از پنجره دوجداره (Upvc) نگهداری کنیم

نكاتي جهت مراقبت و نگهداري از پنجره هاي دوجداره UPVC

 

يكي از دغدغه هايي كه افراد بعد از خريد پنجره هاي دوجداره خود دارند اين است كه چه كارهايي بايد انجام دهند تا دوام و ماندگاري پنجره ها بالا رود و همچنين كارايي خود را از دست ندهد.

مايان پنجره در این مقاله می خواهد راه هایی را برای نگهداری پنجره دوجداره ( Upvc ) به شما بياموزد.

اگر بخواهید بیشترین بهره را از پنجره های UPVC خود ببرید، رعایت برخی از نکات باعث می شود، کارایی و عمر این پنجره ها بالا برود. برخي از نکات نگهداري پنجره هاي دوجداره به قرار زير است:

 

9 نكته بسيار مهم جهت نگهداری از پنجره هاي دوجداره Upvc

1- با فاصله های زمانی معین، تمام قطعات مکانیکی و متحرک پنجره ها را روغن کاری کنید البته روغن کاری باید توسط روغن های رقیق انجام گيرد.

2- به منظور دوام بیشتر لاستیک های درزگیر گنجره ، در بازه زمانی مشخص حداکثر سه ماه یکبار آنها را توسط پارچه ای با صابون مایع تمیز کنید. زیرا این عمل باعث نرمی ، انعطاف و تمیزی لاستیک ها می شود.

3- برای تميز کردن پروفیل پنجره هم می توانید از مخلوط آب و صابون استفاده کنید  تا بدون باقی گذاشتن اثر گرد و غبار پنجره ها را براق سازد.

4- پارچه ای را که براي تمیز کردن پنجره ها استفاده مي كنيد باید بدون پرز باشد تا بتوان به راحتی سطوح پنجره ها را تمیز کرد.

5- اگر پس از نصب پنجره ها، هنوز  فعالیت های اجرایی ساختمان باقی مانده است ، باید برچسب روی پنجره ها کنده نشود تا از آسیب به آنها جلوگیری کند و همچنین نباید این کاور ها به مدت طولانی بر روی پروفیل پنجره ها باقی بماند ، زيرا ممکن است اثر چسب تا مدتها بر روی پنجره ها باقی بماند.

6-  به طور مرتب دستگیره ها و  قسمت های متحرک دیگر پنجره ها را برسی کنید که شل یا هرز نشده باشد. معمولاً با چک کردن منظم این قسمت ها میتوان پیچ مربوط را یافت و آن را پیش از بوجود آمدن مشکل اساسي  محکم نمود.

7- در هنگام فعالیت های بازسازی از قبیل نقاشی و سیمانکاری و ....... لازم است تا روی پنجره ها با پوشش مناسبی پوشانده تا آسیبی به آنها نرسد، در صورت آماده شدن پنجره ها لازم است تا به دقت پنجره ها را تمیز کرد تا وجود این مواد باعث کدر شدن سطح پنجره نشود.

8- با توجه به تنوع یراق آلات در نظر گرفته شده، جهت پنجره های UPVC باید دستورالعمل های مفیدی که از طرف سازنده در خصوص نحوه استفاده از آنها ارائه می گردد، با دقت انجام شود تا در صورت بروز هر گونه مشکل بتواند آن را بر طرف کرد.

9- از نزدیک بودن وسایل حرارت زا همچون آتش جوشکاری و یا شعله مستقیم به پنجره UPVC جلوگیری کنید. 

رعایت موارد ذکر شده در رابطه با تمیز کردن و مراقبت از پنجره ها می تواند زیبایی و سلامت دایمی آنها را تضمین کند.

 

 

 4  توصیه ایمنی در پنجره دوجداره UPVC:

 

1- وزن اضافی به بازشو پنجره آویزان نکنید.

نحوه نگهداری ازپنجره دوجداره یوپی وی سی.2

2- جسم خارجی بین بازشو و چهارچوب قرار ندهید.

نحوه نگهداری ازپنجره دوجداره یوپی وی سی.3

3- در هنگام باد شدید پنجره را در حالت باز (تک حالته) رها نکنید.

نحوه نگهداری ازپنجره دوجداره یوپی وی سی.4

4- اجازه باز شدن ناگهانی پنجره و با فشا ر  زیاد در جهت لولاها را ندهید.

 

نحوه نگهداری ازپنجره دوجداره یوپی وی سی.5

 

 

روش هاي نگهداري از پنجره دوجداره UPVC:

 

در مايان پنجره طراحی، تولید و نصب پنجره ها با  دقت و نهايت ظرافت انجام می گیرد تا طول عمر پنجره ها و کارایی آنها در بالاترین حد باشد ولی مراقبت های بعد از نصب پنجره های دوجداره نیز تاثیرات بسیار زیادی در دوام و ماندگاری آنها دارد. مواردی چون، تمیز نگه داشتن مرتب قطعات فلزی داخلی و بیرونی و پاک کردن گرد و غبار از آنها، روغن کاری تمام قطعات مکانیکی و متحرک با فاصله های زمانی معین، گریس کاری برخی از قطعات متحرک بعد از تمیز کاری، تمیز کردن لاستیک های درزگیر با پارچه حاوی صابون مایع هر 2 الی 3 ماه یکبار که باعث نرمی و انعطاف پذیری لاستیک ها می شود، بررسی پیچ ها و مهره های استفاده شده در پنجره، چک کردن باز بودن مسیر خروجی آب که در اثر بارش وارد پروفیل پنجره می شود، اگر این خروجی باز نباشد برخی اوقات باعث می گردد تجمع آب صورت گیرد و مشکلاتی برای یراق آلات و قطعات متحرک بوجود می آید و در آخر دقت در استفاده از پنجره ، تاثیرات بسیار مطلوبی دارد.

 

 

 

 

۵
از ۵
۲ مشارکت کننده

آخرین مطالب